'img-fluid') )*/ ?>

نهال زردآلو شاهرودی نهالستان آرتین نهال میزان آبیاری درخت زردآلو شاهرودی در فصول مختلف سال و شرایط اقلیمی و آب و هوایی متغیر است. بهینه آنست که به ازای هر روز از فصول بهار دو لیتر و برای فصل های تابستان در ازای هر روز ۳ لیتر آب در نظر گرفته شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال زردآلو شاهرودی به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال زردآلو شاهرودی

نهال زردآلو شاهرودی از ارقام زردآلو پیوندی است. این زردآلو از انواع نهال زردآلو اصلاح شده و پر محصول بوده که از سال اول کاشت به بار مینشیند.

نهال زردآلو شاهرودی ژنوتیپ با استفاده از مقاوم ترین و دیرگل ترین قلمه در شبکه سراسری تولید و عرضه ی نهال ایران تولید و بصورت عمده و جزئی در سراسر کشور بصورت مستقیم و بدون دخالت واسطه های اینترنتی با بکارگیری از دانش عرضه و تقاضای مستقیم بدست باغداران قرار گرفته است.

نهال زردآلو شاهرودی زودبازده با توجه به شرایط اقلیمی مناسب و نگهداری بهینه از سال اول کاشت به بارآوری محصول میرسد. شایان ذکر است باغداران زردآلو میبایست کلیه محصولات را در سال اول کاشت نهال از درخت زردآلو جدا نمایند. زیرا عدم توجه به این مهم باعث عدم رشد نهال زردآلو پیوندی در سال اول خواهد بود.

همچنین باید بدانید زردآلو اصلاح شده ی شاهرودی مقاومت بسیار عالی نسبت به آفات و بیماریهای زردآلو دارد. از طرفی محصول تولید گردیده از این درخت زردآلو تجاری و بازار پسند می باشد.

این زرد آلو  مقاوم به سرما نسبت به ارقام زردآلو سنتی و ایرانی از ارتفاع خیلی کمتری است . این محصول بدلیل شاهرودی بودن زردآلو مورد توجه کلیه باغداران زردآلو میباشد.  از طرفی این مزیت باعث گردیده که هزینه های برداشت محصول زردآلو بصورت چشمگیری تقلیل یابد.

درخت زردآلو شاهرودی زودبازده از سال اول کاشت به بار مینشیند. زردآلو زودبازده در سال پنجم کاشت به توجیه اقتصادی می رسد. عملکرد زردآلو شاهرودی اصلاح شده در هر هکتار در حدود ۲۰ تن گزارش گردیده است.


 کاشت زردآلو شاهرودی

فاصله ی کاشت درخت زردآلو شاهرودی در زمینهای باشیب ملایم و مناطق بادگیر بصورت ۳*۳ و ۳٫۵*۳ متر کاشت می گردد. شایان ذکر است در اراضی مسطح این فاصله بصورت ۴*۴ و ۴*۳ متر کاشت می گردد.

گرده افشان مناسب زردآلو شاهرودی در باغات زردآلو بصورت کاشت هر ۱۰ اصله نهال زردآلو شاهرودی یک اصله گرده افشان مناسب از ارقام نهال زردآلو کاشت می گردد.

زمان کوددهی درخت زردآلو شاهرودی پیوندی از اواسط پاییز لغایت اواخر زمستان قابل اجراست.  میزان کوددهی زردآلو شاهرودی در هر هکتار ۵ تن کود پوسیده دامی تعیین می گردد.

میزان آبیاری درخت زردآلو شاهرودی در فصول مختلف سال و شرایط اقلیمی و آب و هوایی متغیر است،بهینه آنست که به ازای هر روز از فصول بهار دو لیتر و برای فصل های تابستان در ازای هر روز ۳ لیتر آب در نظر گرفته شود.


میزان باردهی درخت زردآلو شاهرودی در هر هکتار و با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی متغیر است.ولیکن در ازای حدود ۵۰۰ اصله درخت زردآلو در هکتار عملکردی بیش از ۲۰ تن را داراست.

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!


 

مقالات مرتبط

Leave a Comment

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com