نهال زردالو اردواباد نهالستان آرتین نهال  زرد رنگ بوده و طعم شیرینی دارد . حدود ۸۳ درصد میوه از گوشت تشکیل شده و  گوشت آن هم کرم رنگ می باشد . شکل آن کروی و تا حدودی کشیده می باشد . این رقم زردآلو نسبتا دیررس است .

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال زردالو اردواباد به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال زردالو اردواباد

رقم نهال زردآلو اردوباد زرد رنگ بوده و طعم شیرینی دارد . حدود ۸۳ درصد میوه از گوشت تشکیل شده و  گوشت آن هم کرم رنگ می باشد . شکل آن کروی و تا حدودی کشیده می باشد . این رقم زردآلو نسبتا دیررس است . وزن متوسط میوه ۵۷.۱ گرم  ، درصد قند آن ۲۳.۷ است .

از رقم زردآلو اردوباد مهم ترین رقم قیسی صادراتی تولید می شود که با نام تجاری قیسی سکه ای در بازارشناخته شده است . این رقم در سال ۱۳۹۰ به صورت رسمی در کشور معرفی شد .

نهال زردآلو اردوباد قدرت رویش متوسطی دارد به صورتی که  مقدار رشد سالانه شاخه آن حدودا ۳۵ سانتی متر است . شکوفه دهی رقم نهال های زردآلو اردوباد از ۳۰ اسفند شروع شده و تا ۶ فروردین نیز ادامه دارد . تاریخ باز شدن جوانه برگ آن ۶ فروردین است . باردهی نهال زردآلو اردوباد از ۱۷ خرداد شروع می شود و تا پایان خرداد به طول می انجامد . میزان آنتوسیانین آنتهای شاخه بهاره آن  متوسط است . تراکم گلدهی رقم نهال زردآلو اردواباد متوسط می باشد . این رقم مناسب برای خشکبار و فرآوری بوده و قابلیت حمل و نقل بالایی هم دارد .

شرایط و آب و هوای مناسب برای کاشت رقم نهال زردآلو اردوباد :

نهال زردآلو های اردوباد نیاز سرمایی ۹۰۰  U.Cو نیاز حرارتی ۲۳۸۰ H.D.G  دارد و سازگار با شرایط اقلیمی استان های آدربایجان غربی و آدربایجان شرقی است . ارقام نهال زرآلو احتیاجات آب و هوایی شبیه هلو دارد و از درختان مناطق گرم و معتدل به شمار می رود و سرماهای شدید را نمی تواند تحمل کند .

گل های بازشده زردآلو نسبت به سرماهای دیررس بهاره حساس هستند و باید در مناطقی که خطر سرمای دیررس بهاره وجود ندارد این درخت را کشت نمود زیرا زردآلو نسبت به درختان میوه های دیگر گل های خود را باز می کند .


فاصله مناسب برای کاشت رقم نهال زردآلو اردوباد ۴ × ۵ متر است .

شروع باردهی نهال زردآلو اردوباد از سال دوم است:

سیستم ریشه ارقام نهال زرآلو به دلیل وجود پایه میروبالان خیلی عمیق است و با طیف وسعی از خاک ها سازگاری دارد . درخت زردآلو اردوباد با پایه میروبالان دارای عمر اقتصادی بیش از ۲۵ سال است .

شکل مناسب  برای تربیت درختان زردآلو شلجمی می باشد و نهال های کشت شده حدود ۴-۵ سال بعد محصول می دهند .

بیشتر ارقام نهال زردآلو خودبارور هستند و نیاز به رقم گرده زا ندارند .

همچنین در سایت گاردن میتوانید بیشتر بخوانید .

خاک های سبک لومی شنی با زهکشی کامل برای کشت نهال زردآلو مناسب هستند و ریشه های آن در برابر غرقاب شدن حساس می باشند .

برای تکثیر زردآلو اردواباد از روش پیوند زدن روی پایه های مختلف استفاده می شود . در خاک های خشک ، آهکی و آلوده به نماتد از پایه های زردآلو استفاده می شود .

از پایه های هلو برای پاکوتاه کردن زردآلو استفاده می شود اما احتمال عدم سازگاری و جوش خوردن حل پیوند مانند عدم اتصال بافت های چوب و پوست و شکستگی در محل پیوند ظاهر می شود .

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!


 

مقالات مرتبط

Leave a Comment

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com