'img-fluid') )*/ ?>

نهال سیب گلاب نهالستان آرتین نهال یکی از انواع گونه های نهال سیب می باشد که به دلیل طعم و بوی بسیار خوبی که دارد از استقبال خوبی برخوردار می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال سیب گلاب به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال سیب گلاب

سیب از میوه های پر طرفدار بوده در ایران کشت می شود. سیب گونه های فراوانی دارد و هر کدام از گونه ها در شرایط اقلیمی خاصی امکان رشد دارند چرا که ویژگی و خصوصیات گونه ها با یکدیگر فرق می کند.

یکی از انواع گونه ها،نهال سیب گلاب می باشد که به دلیل طعم و بوی بسیار خوبی که دارد از استقبال خوبی برخوردار می باشد.


نهال سیب گلاب در ایران کشت می شود و باغداران زیادی برای کشت و پرورش آن اقدام می کنند زیرا به خاطر عطر و طعم خوب بازار فروش خوبی دارد. زمان گلدهی این نوع درخت اواسط اردیبهشت می باشد و از درخت های ناخود بارور می باشد که برای بارور شدن نیاز به گونه ای گرده زا دارد.

سیب گلاب در اندازه های متوسط می باشد و رنگ سرخ و سفید سبز دارد،مزه شیرین،آبدار و عطری آن بسیار مطلوب است.

نهال سیب گلاب از سال چهارم کاشت به بار می نشیند و در یک دوره 14 روزه گلدهی می کند و تقریبا 85 روز بعد از گلدهی زمان رسیدن میوه  می باشد.

این نوع سیب از گونه های زودرس می باشد که گوشت سفید و ترد دارد. سیب گلاب قدرت ماندگاری بالایی ندارد به همین دلیل بعد از چیده شدن باید روانه بازار شده تا به صورت تازه مصرف شود.

فیبر موجود در سیب گلاب به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک می کند،و مصرف آن برای افرادی که ریفلاکس معده یا درد معده دارند مناسب است. مصرف سیب گلاب در یک دوره مشخص به کاهش اشتها و به تبع آن به کاهش وزن می انجامد. جالب است بدانید مصرف سیب گلاب قبل از خواب به داشتن خوابی آرام و کاهش استرس و اضطراب در افراد نیز کمک می کند.

زمان مناسب کاشت و برداشت نهال سیب گلاب :

همانطور که اشاره شد سیب گلاب از گونه های زودرس بوده و ماندگاری بالایی ندارد . باغداران باید بلافاصله بعد از چیده شدن آن را برای فروش روانه بازار کنند. این نوع سیب دارای حساسیت می باشد و باید در زمان حمل و نقل آن نیز دقت کافی داشت.

زمان مناسب کاشت :

نهال سیب گلاب مقاومت بالایی به سرمای زمستان دارد و تحمل سرمایی آن را تا 35- نیز بیان کرده اند.

بهترین خاک برای رشد نهال سیب گلاب خاکهایی با بافت آبرفتی و سبک میباشد.  نهال سیب گلاب در خاک های سفت رشد مطلوب را نخواهد داشت.


بعد از مشخص شدن زمین با خاک مناسب گودال هایی با عمق مناسب حفر می کنند و نهال را درون گودال ها قرار داده و با خاک اطراف آن را پر می کنند.

البته ریشه ها نباید خیلی عمیق در خاک قرار بگیرد. رعایت فاصله مناسب بین دو درخت نیز ضروری می باشد. غالبا تا 3 متر فاصله را برای دو نهال مناسب می دانند.

نیاز به آبیاری نهال سیب گلاب نیز 20 روز یکبار می باشد. البته این نیاز بستگی به شرایط آب و هوایی منطقه کاشت دارد.

از آفت های رایج درخت سیب گلاب لکه سیاه می باشد. دلیل این آفت را برگ ها و میوه های ریخته شده بر پای درخت ها می دانند.  به منظور جلوگیری از خسارت باید بعد از برداشت محصول و در فصل پاییز برگ ها و میوه های ریخته شده را نیز جمع کرد تا از آفت و خسارت جلوگیری شود.

زمان مناسب برداشت :

اوایل تابستان زمان مناسب رسیدن میوه نهال سیب گلاب می باشد. مزه آبدار و عطرآگین آن باعث شده تا علاقه مندان زیادی داشته باشد.  از آنجایی که قدرت انبارداری ندارد به صورت تازه مصرف می شود.

در زمان رسیدن، رنگ میوه براق می شود،سیب گلاب ترکیبی از رنگ قرمز،سبز و سفید می باشد.

در زمان چیدن میوه ی نهال سیب گلاب باید نهایت دقت صورت پذیرد.  زیرا این نوع سیب دارای حساسیت بالایی می باشد.

به دلیل بافت نرمی که دارد ممکن است زود آسیب ببیند.  به همین منظور در هنگام چیدن از انداختن میوه ها روی زمین خودداری کنید.

به لحاظ بازدهی سیب گلاب عملکرد مطلوبی دارد.  همچنین به لحاظ ترکیبات ارزشمندی که دارد سلامتی بدن را نیز تضمین می کند.

کارشناسان طب سنتی مصرف سیب گلاب را به عنوان بهترین تقویت کننده دستگاه گوارش معرفی کرده اند و مصرف آن را در فصل تابستان توصیه می کنند.

 

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!


 

مقالات مرتبط

Leave a Comment

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com