نهال گیلاس دلارکا  نهالستان آرتین نهال به لحاظ آب و هوا این نوع نهال گیلاس نسبت به سرما بسیار مقاوم است . از این رو در مناطق سردسیر نیز می توان این نهال را پرورش داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گیلاس دلارکا به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


معرفی نهال گیلاس دلارکا

نهال گیلاس دلارکا نهال گیلاس دلارکا (وارداتی) بسیار تجاری است.مبدا اصلاح شده این نهال آمریکا می باشد . اما اصالت آن به ایتالیا برمی گردد.  این نهال به عنوان یکی از قدیمی ترین نهالی های جتوب ایتالیا پرورش می یابد .

به لحاظ آب و هوا این نوع نهال گیلاس نسبت به سرما بسیار مقاوم است . از این رو در مناطق سردسیر نیز می توان این نهال را پرورش داد. هرچند که باید به کود دهی آ آبیاری و مبازه با آفات نیز توجه شود .

نهال گیلاس دلارکا از اویال تیر ماه تا اولایل مرداد ماه قابل برداشت است. از اینرو زمان مناسبی به لحاظ تقاضای بازار دارد. میوه های بسیار بزرگ این نوع گیلاس ماندگاری بالایی در سردخانه دارند . همچنین کمپوت صنعتی و خانگی این میوه می تواند مناسب باشد.

میوه ها متوسط به بالا هستند و رنگ انها زرد تا قرمز است. بخش های قرمز تندی رنگ بالایی دارند. گوشت میوه زرد و قرمز است . همچنین دارای بافتی نیمه سفت ، آبدار و شیرین است .

رشد زیاد و باردهی بالا از مهمترین ویژگی های اقتصادی نهال می باشد. برگ ای این نوع گیلاس تیز و دندانه دار است .نهال گیلاس دلارکا معمولا به صورت عمودی رشد می کند و این موضوع در هرس درخت باید مد نظر قرار گیرد.

خواص گیلاس

گیلاس از دسته میوه های پرطرفدار است که ؛ برخی معتقد هستند خاستگاه این میوه قاره آسیا است.این میوه افزون بر طعم دلپذیر خواص زیادی نیز دارد. هر درخت گیلاس در یک فصل حدود 7000 گیلاس تولید میکند. رنگ گیلاس از زرد تا سیاه متغیر است ،اما معروف ترین نوع گیلاس به رنگ قرمز است. همچنین شکل آن از کروی تا قلبی شکل تغییر میکند.از گیلاس میتوان در تهیه تارت، پای گیلاس، آب میوه و… استفاده کرد این میوه سرشار از مواد مغذی و ویتامین است و همچنین به کالری سوزی کمک میکند و میتواند جایگزین غذاهای پرکالری شود و کالری مصرفی روزانه را کاهش دهد.

خواص گیلاس

ارزش غذایی گیلاس

ویتامین ث که به عنوان آنتی اکسیدان قوی عمل می کند در مقادیر خوبی از گیلاس وجود دارد. آن ها حاوی چربی های، کلسترول یا سدیم نیستند و فیبر، ویتامین آ و مواد معدنی ضروری مثل آهن، کلسیم و پروتئین دارند همچنین حاوی مقادیر قابل توجهی از پتاسیم هستند. گیلاس ها ترکیبات مفید دیگری مانند بورون، ملاتونین و آنتوسیانین دارند.

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!


 

مقالات مرتبط

Leave a Comment

3 × 2 =

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com