چگونه از درخت هلو مراقبت کنیم

با ما در آرتین نهال با مقاله چگونه از درخت هلو مراقبت کنیم?   همراه باشید. این نکات مراقبت از درخت هلو را دنبال کنید تا به درخت خود شانس بیشتری برای برداشت پربار محصولات بدهید

چگونه از درخت هلو مراقبت کنیم


برای مشاوره رایگان کاشت هلو و یا ،خرید پرفروش ترین نهال های هلو با مجوز جهاد کشاورزی  از جمله خرید نهال بادام،خرید نهال گردو،خرید نهال انگور،با کارشناسان نهالستان آرتین نهال در ارتباط باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتربه شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


چگونه از درخت هلو مراقبت کنیم? 

آبیاری

هر هفته دو گالن آب به درختان جدید بدهید. این برابر با یک اینچ بارندگی است. هنگامی که درختان هلو بالغ شدند، می توانند یک هفته و نیم با همین مقدار آب مصرف کنند. خاک را به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید، اما مطمئن شوید که هرگز خیس نمی شود.در اوایل بهار با کود آهسته رهش کوددهی کنید. برای بهترین نتیجه کودی پر فسفر و کم نیتروژن انتخاب کنید.

نهال هلو سبز

هرس

برای افزایش تولید میوه، درختان را هرس کنید. هلو بر روی چوب های سال دوم میوه می دهد، به این معنی که هرس مناسب امسال بر عملکرد محصول در سال آینده تأثیر می گذارد. درختان را در اوایل تابستان در سال های اول، دوم و سوم زندگی درخت هرس کنید. پس از سال سوم، در اواخر آوریل هرس کنید و با قطع شاخه های رشد یافته از مرکز درخت، شکل درخت را حفظ کنید.


هلوهای کوچکتر را نازک کنید. حدود یک ماه پس از شکوفه دادن درخت هلو، هلوهای کوچکتر را بردارید و هلوهای بزرگتر را با فاصله 6 تا 8 اینچ از هم جدا کنید. این به میوه باقی مانده اجازه می دهد تا مواد مغذی بیشتری دریافت کند.

احداث باغ هلو به سبک اروپایی

کنترل آفات و پیشگیری از بیماری ها

بیماری هایی مانند پیچ ​​خوردگی برگ هلو و پوسیدگی قهوه ای برای عملکرد محصول شما مخرب هستند، اما می توانید هر دو را با قارچ کش های مناسب کنترل کنید. کرم خراش درخت هلو یک آفت مضر درخت هلو است که می توانید با حشره کش از آنها جلوگیری کنید. به جای اینکه منتظر باشید تا این آفات و بیماری ها به درختان هلو شما حمله کنند، از قارچ کش ها و آفت کش ها به طور فعال استفاده کنید.

نحوه برداشت هلو

برای اطمینان از اینکه هلوهای شما طعمی شیرین و کامل دارند، ضروری است که آنها را در زمان مناسب برداشت کنید. زمان برداشت بسته به نوع  متفاوت است، اما اواخر ژوئن تا آگوست معمولاً زمانی است که به اوج رسیدگی می رسد.

رنگ یکی از بهترین شاخص هایی است که می توان از طریق آن تشخیص داد که هلوهای شما رسیده اند یا خیر. وقتی پوست بیرونی آنها کاملاً فاقد هرگونه رنگ سبز است، به این معنی است که آنها آماده انتخاب هستند. برای قطعی ترین آزمایش، یکی را انتخاب کنید و قبل از برداشت بقیه محصول خود آن را بچشید.

 

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com