نهال انگور مکیاج

کاشت نهال انگور مکیاج به روش نهالستان آرتین نهال،نهال انگور مکیاج با اصالت ژاپنی و بسایر مقاوم در برابر سرما و گرما است . برای مصارف محتلف انگور کاربرد دارد.

نیازهای اولیه برای کاشت نهال انگور مکیاج

اب و هوای مناسب برای کاشت نهال انگور مکیاج

این انگور مقاومت در برابر سرما در زمستان و گرما را دارد .تحمل سرما به 30 درجه سانتی گراد می باشد ، بدلیل همین مقاومت ،نیاز به سرمایی بین 7 تا 10 درجه دارد که حدودا 2 الی 3 ماه لازم است.ولی دمای پایین تر از این باعث خشک شدن شاخه ای انگور می شود.

ریزش باران در تابستان باعث پوسیدگی آن می شود. به این ترتیب منطقه می بایست فاقد باران های تابستان به ویژه در ماه های خرداد ، تیر و مرداد باشد.

مراحل آماده سازی زمین و کاشت

انگور می تواند در اغلب خاک ها رشد کرده و محصول بدهد و حساسیت مخصوصی نداشته. و اغلب محدودیتهای معمول خاک نظیر شوری و قلیائیت نسبی را به خوبی تحمل می کند. همچنین در برابر آهک خاک حساس نبوده و حتی در خاک هایی که حاوی بیش از ۵۰ درصد آهک هستند به خوبی رشد می نمایند. اما بایستی تا حد امکان از خاک های سنگین فاقد زهکشی و خاک های همراه با نمک فراوان پرهیز نموداولین مرحله ایی که باید در زمان کاشت انگور مکایج ژاپنی در زمین اصلی به آن توجه کرد خاک نهال می باشد. اگر خاک شوری و ازنظر قلیایی متوسط باشد.ریشه نهال به خوبی تحمل کرده و به رشد خود ادامه می دهد.

نحوه پرورش درخت گردو

این نهال به خاکهای خاص حساس نیست اما خاک بدون زهکشی و خاک سنگین همراه با نمک برای این نوع انگور سم است وباعث رشد و تکثیر نهال می شود.

روش های متداول

روش های متداول کاشت انگور به صورت جوی پشته ایی و غرقابی می باشد. که ابتدا در اسفند ماه زمین را شخم زده و با نهرکن یا بیل مکانیکی جوی به عمق ۸۰ سانتی متر تا یک و نیم متر تهیه می کنند . در روش جوی پشته ایی چاله هایی را به فاصله ی یک ونیم متر از دو طرف پشته جهت غرس نهال آماده می کنند. برای کاشت بوته مو ابتدا قلمه هایی از آن را در فصل بهار، قبل از جوانه زدن در جایی به عنوان مخزن می کارند،در بهار آینده که داری ریشه شد از مخزن با احتیاط در می آورند و آن را در گودال هایی که در آن مخلوطی از کود حیوانی و یا ماسه بادی و مقداری کود شیمیایی فسفات و پتاس قرار دارد می کارند.

توجه نمایید که استفاده از کود های گفته شده مناسب برای خاک هایی با درصد پایین مواد معدنی و ضعیف است و اگر زمین مورد کاشت قبلا و یا در حال حاضر باغ است و یا به مقدار مناسبی کود دارد نیازی به کوددهی نیست همچنین توجه داشته باشید که استفاده از کود ها جنبه تشویقی برای رشد بیشتر گیاه است.کسانی که قصد دارند اقدام به تاسیس باغ نمایند توجه نمایند.

انگور مکیاج در برابر باران ضعیف می باشد چون باعث پوسیدگی ریشه می شود بنابراین در مناطقی کشت شود که باران تابستانی نداشته باشه مخصوصا در ماه های خرداد ، مرداد ، تیر است.

بهترین روش برای کاشت نهال به صورت غرقابی و جوی پتشته ایی می باشد که در اول فصل اسفند ماهزمین را آماده برای کاشت این نهال فراهم می کنند.برای کاشت به روش بوته مو قلمه ها را در فصل بهارتهیه و قبل از جوانه زدن در خزانه می کارند. معمولا یک سال از ریشه دادن این قلمه زمان می برد که در بهارسال بعد زمانی که ریشه آن رشد کرد در گودال هایی با کود ماسه و حیوانی و مقداری هم کود شیمیای فسفات در زمین اصلی کاشت می شود.

خرید اینترنتی نهال انگور مکیاج

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com