به گزارش  آرتین نهال ، نهال گردو و  ارقام گردو در دنیا در نقاط مختلف دنیا تنوع زیادی دارد. یکی از این نهال ها گردوی سیاه آریزونا است . این گردو در کشور ما، ایران کاشت نمی شود . شاید دلیل آن وجود ارقام اقتصادی و شناخته شده می باشد. 

ارقام گردو در دنیا و ایران

این درخت به آب و هوای مرطوب واکنش خاصی می دهد . در شرایط مرطوب ، درخت دارای یک تنه تنومند و تنومند است. در شرایط خشک تر ، معمولاً چند تنه باریک وجود دارد.

طول برگها 8 تا 14 اینچ است و دارای ترکیب کمی هستند (در برگچه هایی در اطراف ساقه مرکزی گروه بندی شده اند).

از نظر منطقه ای ، این درخت گاهی به عنوان گردو نیومکزیکو ، گردوی کوهی یا گردوی رودخانه شناخته می شود. این درخت خاک مرطوب را ترجیح می دهد و در سرزمینی خشک که محدوده بومی آن است ، درخت به دنبال دره ها و بستر رودخانه ها است.

کاشت نهال گردو در بهشت ایران

آب و هوای مناسب گردو سیاه آریزونا

منطقه بومی گردو آریزونا  مکزیک و جنوب غربی ایالات متحده است.  ایالت های آریزونا ، نیومکزیکو ، اوکلاهما ، تگزاس ، یوتا از جمله مناطق مساعد برای کاشت می باشند . این ناطق آب و هوای خشک و بیابانی  دارند . میزان بارش در این مناطق کم می باشد . اگر بخواهیم مقایسه کنیم مناطف فلات مرکزی کشور آب و هوای مشابه داشته باشند . در این مناطق معمولا زمستان ها سرد نمی باشد .

ارقام گردو در دنیا نسبت به ایران عمده ناسازگاری آب و هوایی دارند . شاید زمستان های سرد دلیل این ناسازگاری باشد.

طبیعتا بر اساس آب و هوای گفته شده گردو سیاه آریزونا نیاز آفتابی زیادی دارد و باید در آفتاب کامل تا سایه جزئی قرار بگیرد. این گردو مقاومت اندکی در برابر سرمای زمستان دارد . همچنین مقاومت در برابر شوری خاک نیز متوسط است . بر همین اساس این نوع گرئو مناسب کاشت در ایران نمی باشد .
ارتفاع این در خت  تا 50 فوت معادل 15 متر نیز افزایش می یابد .

نهال گردو فرانسوی

نهال گردو خوشه ای

برای آشنایی با انواع ارقام گردو این بخش را مطالعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال به شماره زیر پیام دهید یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید ، کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

فردین محمدزاده        09141812003

آیدین محمد زاده        09143221260


 

از کد های تخفیف ما در اینستاگرام استفاده کنید!

مقالات مرتبط

Leave a Comment

9 + دوازده =

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com