5 رهبر کشاورزی جهان

بر اساس گزارش سازمان خواربار و کشاورزی (FAO)، سهم جمعیت کشاورزی 67 درصد از کل جمعیت است. این کشور 39.4 درصد از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده است و در آن 43 درصد از کل صادرات شامل کالاهای کشاورزی است. ما با این مقاله اینجا هستیم تا تمام اطلاعات مربوط به 5 رهبر کشاورزی جهان را نشان دهیم، با ما همراه باشید.

5 رهبر کشاورزی جهان

کشاورزی سنگ بنای توسعه انسانی و یکی از در دسترس ترین روش های تولید مواد غذایی است. با این حال، کشاورزی به دلیل غیرقابل پیش بینی بودن آب و هوا و آفاتی که می تواند به طور خود به خود ارزش محصولات یک سال را از بین ببرد، یکی از خطرناک ترین راه ها برای تغذیه یک جامعه است.

بسیاری از کشورها، مانند هند، به دلیل کمبود آب، زیرساخت ها و امکانات ذخیره سازی، برای حفظ مزارع با مشکل مواجه هستند. بنابراین، جای تعجب نیست که کارشناسان در سراسر جهان استدلال کنند که پیشرفت‌های فناوری کشاورزی می‌تواند در مبارزه با فقر به دلیل بازده بیشتر محصول و موفقیت بیشتر در طول برداشت، ارزشمند باشد.

اگرچه هیچ کس راه حل قطعی برای رشد مؤثر غذای کافی برای تغذیه افراد فقیر پیدا نکرده است، سازمان های متعددی راه حل های بالقوه ای را برای مشکلاتی که جوامع کشاورزی را آزار می دهد، ایجاد کرده اند.

کشاورزی بخشی جدایی ناپذیر از اقتصاد جهان، عمدتاً برای کشورهای در حال توسعه است. این منبع اولیه اشتغال، درآمد و غذا است و این نیازهای اساسی توسط کشاورزی در سراسر جهان برآورده می شود.

5 رهبر کشاورزی جهان

 

بسیاری از کشورهای تولیدکننده کشاورزی در حال توسعه به واردات کشاورزی و اطمینان غذایی وابسته هستند و بسیاری از کشورهای نوظهور بدون افزایش قابل توجه تولید داخلی، پالایش را انجام نخواهند داد. بدیهی است که در چند سال اخیر نقش کشاورزی در توسعه اقتصادی جهان پیشرفت های مهمی را پشت سر گذاشته است.

برترین کشورهای تولید کننده کشاورزی در جهان

در زیر  5 رهبر کشاورزی جهان که بهترین کالاهای غذایی در جهان را تولید می کنند آورده شده است. نگاهی به کشورهای تولید کننده محصولات کشاورزی بیندازید.

1. چین

چین 7 درصد از زمین های قابل کشت را در اختیار دارد و با آن، 22 درصد از جمعیت جهان را تغذیه می کند. در قرن بیستم، چین برای تغذیه جمعیت بزرگ خود تلاش کرد. پس از آن، ارتقای سیاست‌ها و فناوری‌های کشاورزی، چین را به خودکفایی و رشد بزرگ تبدیل کرد. بالاترین سازمان برنامه‌ریزی اقتصادی چین هشدار داد که حفظ این وضعیت دشوار است.

کشاورزی در چین
زمین های چین به شدت برای کشاورزی استفاده می شود.
سبزیجات در چین، در جاده ها و در بسیاری از دیوارهای ساختمان کاشته می شوند.
در سال 1949، چین ⅕ از زمین های قابل کشت خود را از دست داد و اکنون تنها 10 تا 15 درصد از زمین های چین برای کشاورزی کافی است.
545960 کیلومتر مربع زمین در چین آبیاری می شود.
چین بزرگترین کشور تولید کننده برنج در جهان است. با این کار، سویا، کائولیانگ (سورگوم)، گندم، ارزن و ذرت تولید کردند.

2. ایالات متحده آمریکا

کشاورزی در ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده به دلیل علم کشاورزی خود شناخته شده است و برخی از فناوری های پیشرفته کشاورزی را در جهان ارائه می دهد. این یک الگو برای بسیاری از کشورها در بخش کشاورزی است و کشاورزی ایالات متحده به طور مداوم با نرخ های فزاینده در حال توسعه است. توسعه در اینجا به خاک علمی، تجزیه و تحلیل محصول، ماشین آلات نوآورانه تر و افزایش استفاده از رایانه اشاره دارد. به طور خلاصه می توان گفت که ایالات متحده بهترین کشور در زمینه فناوری کشاورزی است.

کشاورزی در ایالات متحده آمریکا
کشاورزی در ایالات متحده پس از سال 1990 هر سال 5٪ افزایش یافت. علاوه بر این، تولید هر کارگر کشاورزی هر سال 0.84٪ افزایش یافت.
ایالات متحده بیشترین مقدار چوب را تولید می کند. حدود 70 درصد از جنگل های کشور به طور رسمی با قطع درختان مجاز است.
ایالات متحده یک صادرکننده خالص کالاهای کشاورزی است. در سال 2007، سرشماری کشاورزی 2.2 میلیون مزرعه را ثبت کرد که منطقه ای را برای کشاورزی پوشش می دادند.
در ایالات متحده، ذرت بزرگترین محصول بود که 247,882,000 تن متریک تولید کرد. و دومین دانه سویا با 74598000 تن متریک است. و سومین گندم گندمی است که 69327000 تن رشد کرد.
محصولات عمده در ایالات متحده نیشکر، سیب زمینی، قهوه، چغندر قند و موز هستند.

3. برزیل

کشاورزی در برزیل
برزیل از نظر تاریخی یکی از بهترین کشورهای کشاورزی است که اقتصادش بر آن استوار است. حدود 41 درصد از کل زمین های کشاورزی در برزیل است. کل زمینی به وسعت 2.1 میلیارد هکتار دارد و مساحتی که توسط کشاورزی اشغال شده است تقریباً 867.4 میلیون هکتار در برزیل است. اولویت تولید اولیه کشور نیشکر بود. برزیلی ها حدود 12000 سال پیش کشاورزی را با محصولات زیادی از جمله سیب زمینی شیرین، ذرت، بادام زمینی، تنباکو و بسیاری دیگر آغاز کردند.

کشاورزی در برزیل
در تولید نیشکر، برزیل پیشتاز جهان است و سالانه بیش از 600 میلیون تن نیشکر تولید می کند.
برزیل دومین تولید کننده دانه سویا در جهان است و در سراسر جهان از این دانه ها به مقدار زیادی استفاده می شود.
برزیل بزرگترین صادرکننده قهوه، گوشت گاو، اتانول و سویا در جهان است.
حدود 7 درصد از مساحت برزیل برای تولید محصولات زراعی استفاده می شود که شامل سویا نیز می شود.
⅓ از پرتقال های این سیاره در برزیل تولید می شود.

خرید نهال گردو ترکیه درجه یک

صفر تا صد کاشت آووکادو

4. هند

کشاورزی در هند

کشاورزی هند حدود 58 درصد معیشت هندی ها را تامین می کند. در داده‌های اخیر، کشاورزی منبع اصلی درآمد نیمی از جمعیت است که 17 تا 18 درصد در تولید ناخالص داخلی آن‌ها مشارکت داشته‌اند. و هند بزرگترین تولید کننده بیشتر میوه ها در جهان است که شامل موز، گواوا، انبه، لیمو، پاپایا و سبزیجات از جمله نخود است. هند ادویه هایی نیز تولید می کرد که شامل زنجبیل، فلفل و فلفل است.

کشاورزی در هند
هند در تولید شیر در رتبه اول، میوه های خشک دوم، تولید ماهی سوم، تخم مرغ چهارم و تولید مرغ در رتبه پنجم جهان قرار دارد.
تولیدات کشاورزی هند از 87 میلیارد دلار به 397 دلار در 14 سال گذشته افزایش یافته است که نرخ رشد سالانه 11 درصد است.
در مجموع 96 میلیون هکتار سطح آبی در هندوستان بزرگترین در سراسر جهان است.
کشاورزی هند جنبه های زیادی دارد و تنها از طریق دامداری و باغداری 60 درصد به تولید ناخالص داخلی کشاورزی هند کمک می کند.
هند بزرگترین کشور تولید کننده گندم در جهان است.

5. روسیه

کشاورزی در روسیه

در روسیه، 13 درصد از زمین های کشاورزی برای تولید چغندر قند، گندم و سیب زمینی تصرف شده است. غلات چاودار، جو، جو و ذرت است. اینها محصولات اصلی در روسیه هستند. روسیه عمدتاً در اقتصاد صنعتی مشغول است و صنعت کشاورزی عظیمی دارد. حدود 6 درصد از کل تولید ناخالص داخلی روسیه توسط صنعت کشاورزی اشغال شده است. با این کار، صنعت کشاورزی روسیه 16 درصد از فرصت های شغلی را برای عموم مردم فراهم می کند.

کشاورزی در روسیه
بیش از 23 میلیون هکتار زمین در روسیه کشت می شود.
حدود نیمی از سطح زیر کشت زیر کشت غلات است. 70 درصد غلات کل کشور را تولید می کند.
گندم غالب ترین محصول غذایی در سراسر روسیه است.
با این کار، تولید چغندر در سال های اخیر رشد فوق العاده ای داشته است.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به آرتین نهال است

مشخصات تماس

  • میاندوآب ، کوی رابری 
  • 0440000000
  • 09141812003
  • artinnahal@gmail.com